ایجاد اثر آرامش بخش

ایجاد اثر آرامش بخش

چهارشنبه 21 آبان ماه 1399

31 روش برای تقویت روحیه به طور طبیعی

احساس ناراحتی می کنید؟ این استراتژی ها ممکن است کمک کنند


روز اول : خود را سرزنش نکنید

این ساده ترین و مهمترین کاری است که می توانید برای غلبه بر افسردگی انجام دهید. انگ افسردگی ، به علاوه احساس گناه و عدم کفایت ، می تواند مانع بهبودی شود.

روز دوم : سعی کنید دید خود را مثبت نگه دارید

 سعی کنید جنبه مثبت یک موقعیت را بیشتر از تمرکز روی نکات منفی در نظر بگیرید. نتیجه: شما خوش بین تر و مبتکرتر هستید که می توانید هر چیزی را قبول کنید.

 

روز سوم : خوب بخوابید

درباره ارتباط افسردگی و خواب چیزهای زیادی ناشناخته مانده است و همه افراد به خواب نیازهای متفاوتی دارند ، اما متخصصان توصیه می کنند افراد افسرده خواب کافی داشته و برنامه منظم خواب و بیداری خود را حفظ کنند.

روز چهارم : بگذار آفتاب به داخل بتابد

"روشن شدن اتاق خواب هنگام بیدار شدن به شما کمک می کند تا تمام روز احساس خوشبختی کنید." پرده ها را باز بگذارید و / یا لامپ ها را روی تایمر قرار دهید تا 15 دقیقه قبل از به صدا درآمدن زنگ هشدار شما روشن شود تا اثر "شبیه سازی سحر" بدست آید. نور خورشید صبح بیشترین سود را دارد ، بنابراین قبل از کار پیاده روی کنید.

روز پنجم : لامپ ها را عوض کنید

اگر فکر می کنید روحیه افسرده شما ممکن است به دلیل کمبود نور خورشید (علت اصلی اختلال عاطفی فصلی) باشد ، سعی کنید از لامپهای کم مصرف فلورسنت برای روشنایی مناطق پرتردد مانند آشپزخانه و اتاق استفاده کنید. لامپهای کم مصرف فلورسنت بهتر از لامپهای رشته ای نور خورشید را تقلید می کنند.

روز ششم : با یک حیوان خانگی بازی کنید

نوازش یک سگ فقط برای 15 دقیقه باعث آزاد شدن هورمون های خوب سروتونین ، پرولاکتین و اکسی توسین می شود و هورمون استرس کورتیزول را کاهش می دهد. تحقیقات دیگر نشان داده است که بازی با بچه گربه روحیه و سلامتی شما را بالا می برد.

روز هفتم : لبخند بزن

به نظر می رسد عمل ساده لبخند زدن باعث فعال شدن مراکز شادی در مغز می شود.

روز هشتم : بیشتر شکلات بخورید

دلیل خوبی وجود دارد که ما وقتی انرژی بدنمان پایین است هوس شکلات می کنیم. تریپتوفان موجود در آن باعث افزایش سروتونین تقویت کننده خلق و خوی من می شود. یک مطالعه نشان داد که حتی طعم ، بافت و بو نیز ما را خوشحال می کند.

 

روز نهم :روش کنترل بارداری دیگری را در نظر بگیرید

برخی از خانم ها هنگام مصرف قرص برای کنترل بارداری مبتنی بر هورمون ، نوسانات خلقی و افسردگی را تجربه می کنند. اگر این امر باعث افسردگی شما می شود ، ممکن است لازم باشد یک روش غیر هورمونی پیدا کنید.

روز دهم : نقاشی کنید

پیکاسو درونی خود را آزاد کنید و نگاه منفی خود را عوض کنید. نوشتن در یک دفتر نیز تأثیر مشابهی دارد.