دستگاه تصفیه هوا و یون های منفی

اهمیت یون های منفی

دوشنبه 10 آذر ماه 1399


یونیزر در دستگاه تصفیه هوا

اگر آلرژی ، آسم یا حساسیت های شیمیایی دارید ، یونیزه کننده ها مفید هستند ، زیرا دستگاه های تصفیه  هوا با تولید یون منفی ،آلاینده های مختلف از گرده ، کپک ، گرد و غبار و شوره حیوانات خانگی گرفته تا ویروس ها ، دود ، بوها و سموم شیمیایی را از بین می برند.

5 مزیت سلامتی استفاده از دستگاه تصفیه هوا دارنده یون منفی


یون های منفی چیست؟

با یک دستگاه تصفیه هوا با یون منفی، دستگاه اتمهای اکسیژن منفی تولید می کند که یون نامیده می شود. سپس دستگاه تصفیه هوا یون ها را در محیط اطراف آزاد می کند. یونهای منفی به طور طبیعی در اطراف آبشارها و رودخانه ها و جنگل ها وجود دارند.. همچنین پس از یک روز بارانی شایع میتوانید آن را حس کنید.

یونهای منفی نامرئی ، بدون بو و مزه هستند. اما ، بدن شما آن را زمانی که بصورت فراوان وجود دارد می تواند حس کند. طراوت ، انرژی واحساس خوبی که هنگام رسیدن به ساحل یا آبشار به شما دست می دهد به دلیل یونهای منفی است.

با این حال ، سطح یونهای منفی در محیط داخلی نسبت به فضای بیرون کمتر است. در اینجاست که دستگاه های تصفیه هوای خانگی به کار شما می آیند! دستگاه های تصفیه هوا با تولید یون احساس انرژی بخشی به شما وارد می کند. در اینجا پنج دلیل مفید بودن دستگاه تصفیه هوا با تولید یون منفی  که برای سلامتی شما مفید است آورده ایم.

 

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا با یون منفی

1. یونهای منفی هوا را تمیز می کنند.

هوای خانه های ما حاوی ذرات معلق در هوا یا VOCs است که نفس کشیدن را دشوار می کند. یونهای منفی برای ایجاد بار منفی به این ذرات متصل می شوند. بار منفی باعث جذب ذرات چسبیده به سطوح که دارای بار مثبت هستند مانند کف یا صفحه های تلویزیون شده و آنها را از هوا خارج می کند.

 

2. هوای تمیز مشکلات تنفسی را کاهش می دهد.

وقتی هوا تمیز است ، تنفس راحت تر است. ذرات موجود در هوا مانند بخار رنگ ، عطر و دود برای مجاری تنفسی ما مشکلاتی ایجاد می کند و تنفس را دشوار می کند. ذرات کمتر در هوا به معنی سرفه کمتر ، علائم آلرژی کمتر و سلامتی بهتر است.

 

3. یونهای منفی باعث انرژی بیشتر بدن ما می شوند.

بدن ما واکنش های بیوشیمیایی به یون های منفی دارد که باعث احیا و انرژی مثبت در بدن ما می شود. درست بعد از بارندگی خوب یا قرار گرفتن در مجاورت رودخانه احساس آرامش داریم.(از تاثیرات وجود یون منفی)

 

4- افزایش انرژی باعث بهره وری بیشتر ما می شود.

وقتی داخل خانه می مانیم یا زمان زیادی را جلوی صفحه مانیتور یا تلویزیون می گذرانیم ، احساس خوبی نداریم. محیط های داخلی به طور کلی دارای سطح کمی یون منفی هستند.با داشتن یک تصفیه هوا که تولید کننده یون منفی هست می توانیم بارهای مثبتی که در هوای خانه و یا از سطح مانند تلویزیون ساطع شده است را جذب کنید.

 

5- یونهای منفی باعث افزایش تمرکز و عملکرد ذهنی می شوند.

مطالعات نشان داده است که کسانی که در معرض یونهای منفی هستند سطح بالاتری از هوش را دارند . به این دلیل که یونهای منفی جریان اکسیژن به مغز را تقویت می کنند.

 

بیشتر بدانید:

 

ایجاد اثر آرامش بخش

آلرژن چیست

بو های بد را از بین می برد

با آسم مبارزه می کند

دستگاه تصفیه هوا از آلرژی جلوگیری می کند